SANUS

FUNDACJA NIEPEŁNOSPRAWNYCH
   

TaxMachine PITy 2023/2024

Profesjonalny program do rozliczania rocznych deklaracji PIT za 2023 rok.
Rozliczysz i wyślesz do systemu e-Deklaracje wszystkie rodzaje PIT (PIT-37, PIT-36, PIT-28, PIT-36L, PIT-38, PIT-39), a także PITy pracownicze/płacowe (PIT-11, PIT-4R, PIT-8AR, PIT-8C i inne). Odliczysz wszystkie ulgi podatkowe, w tym ulgę ulgę na dzieci, ulgę na internet, ulgę rehabilitacyjną.
Zawsze bezpłatnie i bez ograniczeń, także w zastosowaniach komercyjnych, w biurach rachunkowych, kancelariach podatkowych. Możliwość pracy wielostanowiskowej i zdalnej.

Więcej na temat programu Pobieram program PITy 2023/2024

1% podatku

Co zrobić aby przekazać 1% swojego podatku Fundacji ?

Przekazanie pieniędzy na szczytny cel jest z roku na rok prostsze, a co najważniejsze - nie kosztuje nic poza odrobiną inicjatywy. Podatnik nic nie zyskuje i nic nie traci, a może wesprzeć finansowo daną organizację charytatywną lub osobę. Kwota, którą w ramach 1% może przekazać wybranej organizacji pożytku publicznego, odejmowana jest od jego podatku należnego, czyli tego, który i tak musi zapłacić. W praktyce wygląda to tak, że 99% podatku należnego trafia do fiskusa, a 1% jest przekazywany organizacji wskazanej przez podatnika. Pamiętaj, że aby przekazać 1 % podatku, nie trzeba wypełniać przekazów pocztowych, nie trzeba robić przelewów i nie trzeba wpłacać pieniędzy organizacjom na konta! 1% podatku przekaże organizacjom pożytku publicznego Urząd Skarbowy.

 

Wyjaśnię  krok po kroku, co zrobić, aby 1% naszego podatku trafił do organizacji pożytku publicznego:

 1. Wybierz organizację pożytku publicznego, której chcesz przekazać swój 1% Organizacje te znajdziesz na liście opublikowanej przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej w Dzienniku Urzędowym Monitor Polski (nr 99, poz. 1078. z dnia 31 grudnia 2007).

 2. Wypełnij odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-37, PIT-28, PIT-36L, PIT-38) Po wyliczeniu, ile podatku będziesz mieć do zapłacenia w tym roku, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego, zatytułowanych „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP", należy wpisać:

  • nazwę i numer KRS organizacji, której chcesz przekazać 1% swojego podatku (art.45 ust.5c ustawy o pdpf). Numer ten znajdziesz m.in. na liście publikowanej przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej.
  • kwotę, którą chcesz przekazać organizacji - nie może być ona jednak większa niż 1% tego podatku, który masz do zapłacenia urzędowi skarbowemu (po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół - art.45 ust.5c ustawy).


WAŻNE

* Z wyliczonej kwoty potrącone zostaną koszty przelewu.
* Podatnik nie może podzielić swojego 1% między kilka organizacji.
* 1% można przekazać tylko w zeznaniach podatkowych złożonych w terminie (art.45 ust.5f ustawy o pdpf).

 

Pamiętaj, że przekazanie 1% podatku to najprostszy i całkowicie bezpłatny sposób na pomoc jakiejś organizacji - TY sami decydujesz komu przekażesz swój 1%. Cała przekazana kwota 1% jest przeznaczona na pomoc dla niepełnosprawnych.

My z zebranych funduszy nie opłacamy reklam za dziesiątki tysięcy złotych jak to czynią medialne fundacje (i w ten sposób Twój 1% idzie na opłacenie reklam w telewizji, gazecie lub radiu).

 


Program PITy TaxMachine 2014/2023 - kliknij aby pobrać

© 2023 - Fundacja Niepełnosprawnych SANUS. Wypełniając swoje deklaracje PIT programem PITy TaxMachine 2023/2024 możesz przekazać 1% podatku naszej Organizacji Pożytku Publicznego.