SANUS

FUNDACJA NIEPEŁNOSPRAWNYCH
   

TaxMachine PITy 2022/2023

Profesjonalny program do rozliczania rocznych deklaracji PIT za 2022 rok.
Rozliczysz i wyślesz do systemu e-Deklaracje wszystkie rodzaje PIT (PIT-37, PIT-36, PIT-28, PIT-36L, PIT-38, PIT-39), a także PITy pracownicze/płacowe (PIT-11, PIT-4R, PIT-8AR, PIT-8C i inne). Odliczysz wszystkie ulgi podatkowe, w tym ulgę ulgę na dzieci, ulgę na internet, ulgę rehabilitacyjną.
Zawsze bezpłatnie i bez ograniczeń, także w zastosowaniach komercyjnych, w biurach rachunkowych, kancelariach podatkowych. Możliwość pracy wielostanowiskowej i zdalnej.

Więcej na temat programu Pobieram program PITy 2022/2023

O fundacji

Fundacja Niepełnosprawnych SANUS jest instytucją charytatywną, działającą na zasadzie non - profit. Nikt z nas nie pobiera wynagrodzenia, pracujemy z własnej woli na rzecz potrzebujących.

Fundacja została zarejestrowana w Warszawie z dniem 23.01.1992 roku. W pierwszych latach działalności był to jedynie rekonesans - badanie środowiska, oddziaływanie władz lokalnych na problem, uczestnictwo w szkoleniach dla liderów instytucji pozarządowych. Pomoc administracyjno - prawna (pisanie podań) w rozwiązaniu problemów osób niepełnosprawnych. W 1994 roku uruchomiliśmy sklep z tanią odzieżą - zwany kartą wspólnego działania z Fundacją SOS Warszawa, którego celem było - w większej części rozdawnictwo, sprzedaliśmy 2 tony odzieży, a rozdaliśmy 6 ton. Zupełnie przypadkowo rozpoczęliśmy rozdawanie odzieży do PGR-ów będących w likwidacji, co pozwoliło nam poznać potrzeby wsi i problemy niepełnosprawnych -środowiska wiejskiego. Od stycznia 1995 roku rozpoczęliśmy program psychoedukacji dla niepełnosprawnych z dwunastu ościennych gmin pod tytułem „Możesz jeśli chcesz”. Uchwałą Zarządu w styczniu 1995 roku Fundacja postanowiła wszystkie swoje wysiłki skierować w działania na rzecz niepełnosprawnych na wsi. Poza programami szkoleniowymi Fundacja zajmuje się rozwiązaniem problemów administracyjno-prawnych tego środowiska jak: załatwianie sanatorium, pisanie pism urzędowych, pozwów sądowych itp.

Obecnie naszym ogromnym sukcesem jest pozyskiwanie darów rzeczowych i rozprowadzanie rodzinom, gdzie są osoby niepełnosprawne, a pozostali członkowie bez pracy, bez zasiłku. Mamy takie środowiska, gdzie dziecko z rentą socjalną utrzymuje wielodzietną rodzinę. W 2001 r. przekazaliśmy dla Gminy Gorzyce Powiat Tarnobrzeg (powodzianom) 20 tys. cegieł, glazurę, sprzęt AGD, tarcicę, rury kanalizacyjne, leki, doradztwo techniczne, itp. dary (podziękowania w aktach Fundacji).

Ponadto pomagamy niepelnosprawnym w remontach i w likwidacji barier. Staramy się również pozyskać u darczyńców takie rzeczy jak: wanny, brodziki, muszle klozetowe, centralne ogrzewanie itp. co ułatwia i zmniejsza koszty w przystosowaniu pomieszczeń w domach osób niepełnosprawnych.

 Prezes Fundacji

Paweł Prusik


© 2022 - Fundacja Niepełnosprawnych SANUS. Wypełniając swoje deklaracje PIT programem PITy TaxMachine 2022/2023 możesz przekazać 1% podatku naszej Organizacji Pożytku Publicznego.